Що таке двері?
Отже, з яких елементів складається двері. Конструкція, на яку навішується дверне полотно – це короб. Він складається з двох вертикальних стійок і поперечини і найчастіше виготовлений з МДФ, шпонированной ламельної деревини або з масиву дерева. Перші два варіанти найбільш стійкі до змін температури і вологості. На стійки коробів при виробництві наклеюють листи шпону з різних порід деревини: горіх Танганьїка, червоне дерево, дуб, європейський горіх, черешня, горіх мансонія, тик, ясен, груша, береза і т. д., або стійки короба фарбуються спеціальними барвниками на поліуретановій або більш сучасної водній основі.
Короби бувають з поздовжніми прорізами для телескопічних лиштв і без них. Дуже важливий показник для короба — простота його монтажу при найбільш точної підгонки до стіни дверного отвору. Для поліпшення звукоізолюючих властивостей дверей в короб (або в паз дверного полотна) встановлюється ущільнювач.
Набагато рідше використовуються фальш-короба – це готовий виріб з масиву сосни або листового оцинкованого заліза, яке вбудовується в проріз. Але в країнах СНД воліють запінювати короба в отворі або встановлювати їх через спеціальні металеві куточки. Це швидше, дешевше, але ненадійно – через кілька років піна може потріскатися і обсипатися.
Дверне полотно або те, що прості смертні самої дверима і називають — буває масивним, щитовим або фільончасті. Іноді воно буває з вирізами під скло, або з гратами різноманітного дизайну. Часто за типом заповнення дверного полотна міжкімнатні двері діляться на глухі і засклені.
Масивне дверне полотно виконано з цільного матеріалу на всю товщину. Щитове полотно являє собою щит, облицьований з двох сторін фанерою, меламіновою папером, ламинатином, твердими ДВП (МДФ) і шпоном будь-яких порід деревини.
Розсувні двері дають додаткові можливості для трансформації приміщень, а також вирішують проблему «вузьких місць» у квартирі. Вони можуть бути правими і лівими, однопільними і двопільними, з рухом уздовж стіни або засуватися всередину стіни. Ручки і замочні механізми розсувних дверей істотно відрізняються від тих, які використовують для розпашних. Щілини між стіною і дверним полотном обов'язково повинні закриватися спеціальними щіточками для гарантування звукоізоляції та захисту від пилу внутрішніх порожнеч.
Розсувні міжкімнатні двері можуть бути не лише дерев'яними, але і профільними. У таких дверних полотнах для обробки поверхні використовуються різні комбінації різних матеріалів: скла, ламінату, дзеркал (із захисною плівкою, що запобігає разлетаніе осколків), дерева, шпалер. В якості конструктивних матеріалів можуть використовуватися профілі із сталі, алюмінію або ПВХ. Розміри подібних дверей можуть бути як стандартними, так і нестандартними (наприклад, двері висотою до стелі).
Филенчатое дверне полотно виготовляється за допомогою плоских панелей з цільної деревини, шпонованого МДФ або ДСП, скла та пластмаси. Чим більше у двері фільонок, тим двері міцніше і дорожче.
Засклені міжкімнатні двері можуть мати скління найрізноманітніших форм (прямокутної; з різними арочними обрамленнями як у верхній, так і в нижній частинах) і розмірів (від невеличкого віконечка до скління, що заповнює майже все дверне полотно). Розміри скла визначаються архітектурними вимогами, але з урахуванням вимог безпеки. Наприклад, в квартирі, де є маленькі діти, небажано застосовувати величезні скло, що заповнює майже все дверне полотно, або ж використовувати безпечне загартоване скло великої товщини.
Внутрішній каркас полотен часто складається з масиву хвойних порід деревини зі стільниковим наповненням — це додає полотну підвищену стійкість, легкість і сталість його геометричних розмірів. Полотна зі стільниковою структурою важать близько 10-15 кг, що знижує навантаження на петлі, а полотна з масиву або з заповненням з ДСП важать близько 20-30 кг і вимагають більш міцних петель.
Лиштви – це елементи, що служать для маскування щілини між коробкою і стіною або перегородкою. Вони виробляються з шпонованих МДФ або фанери, а також з масиву деревини. Наличники бувають накладні і телескопічна з крилами для вставки у відповідні коробки. Телескопічні лиштви більш естетично виглядають і регулюють ширину короба (1-2 см).