Міжкімнатні двері.
![Міжкімнатні двері.](https://images.prom.ua/1613459_w200_h200_mizhkimnatni-dveri.jpg)
Міжкімнатні двері є частиною інтер'єру, тому до їх вибору потрібно підходити дуже відповідально. У даній статті ми розповімо про розмаїття міжкімнатних дверей, їх характеристики, технології виробництва, ціновому відмінності і багато іншого, що допоможе потенційним покупцям визначитися у виборі.
При виборі міжкімнатних дверей покупці, як правило, звертають увагу на її колір, технічні характеристики та експлуатаційний термін. Але крім цього дуже важливо враховувати і декоративні характеристики двері, то, наскільки вона адаптована під навколишній ландшафт. Насамперед, рекомендується визначитися зі стилем кімнати. Наприклад, для класичних інтер'єрів підходять двері з масиву дуба і сосни, так як їх теплі тони створюють особливу атмосферу комфорту і затишку.
Якщо мова йде про вітальнях кімнатах, де важливо підкреслити елегантність і вишуканість, то тут краще використовувати двері з цінних порід деревини: дуба, модрини. Ці матеріали прості в обробці і відмінно доповнюють оригінальний стиль навколишнього інтер'єру.
Для інтер'єру в стилі «модерн» необхідні колірне розмаїтість і насичені тони. Цим вимогам відповідають двері з вишні і горіха, різні види цих дерев відрізняються відтінками і навіть характером поверхні деревини. Поєднуючи різні кольори двері та її обробки, можна створити унікальний інтер'єр.
Широке різноманітність дизайнерських можливостей значно розширює використання різних наповнень для дверей: скляних вітражів, пластикових панелей. Дерев'яні двері особливо елегантно виглядають у поєднанні з декоративним склом, на якому можуть бути самі різні малюнки: від рослинних візерунків до абстрактних орнаментів.
При виборі міжкімнатних дверей в більшості зарубіжних країн приділяють пильну увагу практичності. Вітчизняний же покупець беззастережно довіряється рекламі і забуває про те, що «хороше дешевим не буває». Вибір дверей — не менш відповідальний процес, ніж вибір меблів. Двері монтують в приміщенні з розрахунком на тривалий термін її експлуатації. Часті заміни дверей вкрай небажані і тягнуть за собою значні фінансові витрати, а часом і новий ремонт в приміщенні.
Найбільш поширена помилка — придбання для офісів та громадських приміщень так званих «побутових» дверей. Такі двері будуть гарні в будинку, але ні в якому разі не розраховані на інтенсивну експлуатацію в офісі. Результат цього — оброблене приміщення з євроремонтом і неабияк «пошарпані» двері, які відразу впадають в очі.
Всі потенційні покупці дверей повинні звертати увагу, щоб дизайн і практичність не суперечили один одному. Краса не є гарантією високої якості, а ціна — не єдиний визначальний фактор. Більш важливо те, як двері виготовлялися, адже саме від цього процесу залежить їх довговічність. Як показує практика, найбільш довговічним дверей відносяться фільончасті двері з масиву цінних порід деревини. Але не треба поспішати прирівнювати себе до еліти і замовляти двері з цінних порід, так як не всі вони є твердими. Саме на твердість або м'якість деревини і потрібно, в першу чергу, звертати увагу.
Еталонами міцності є дуб і бук (з недавніх пір популярністю користуються міжкімнатні двері з ясеня, який не поступається по міцності дубу, однак, значно перевершує його по декоративних властивостях). Якщо такі двері виготовлені з дотриманням всіх тонкощів технології, то вони переживуть і Вас, і Ваших онуків. Але такі двері, відповідно, коштують не дешево, а тому не кожен пересічний покупець може їх собі дозволити. Більшість покупців міжкімнатних дверей цікавить продукт масовий і доступний за ціною. Не є довговічними фільончасті двері, виготовлені з м'яких порід, наприклад, сосни. М'яка деревина завжди залишиться м'якою, незалежно від того, яким лаком вона захищена. Насправді вона може прослужити багато десятиліть тільки під покривною фарбою, яку необхідно з певною періодичністю повторювати.
Які характеристики необхідно враховувати при виборі міжкімнатних дверей?
Сучасний ринок міжкімнатних дверей пропонує широкий асортимент продукції, що відрізняється за декоративним і технічним якостям. Вибрати відповідну двері деколи буває дуже складно. Щоб не загубитися у всьому різноманітті міжкімнатних дверей, необхідно враховувати низку вимог щодо їх подальшої експлуатації.
Одними з визначальних показників є шумо - і звукоізоляція дверей. Найгіршими показниками у цій області мають соснові двері, тому використовувати їх в дитячих кімнатах не рекомендується.
Відмінності в конструкціях міжкімнатних дверей
Дверні полотна і коробки у різних виробників мають свої особливості і різні конструктивні рішення. Незважаючи на удавану різноманітність, всі міжкімнатні двері діляться на два види — фільончасті і щитові.
Фільончасті двері Найбільш привабливими для покупців є двері з фільончастими стулками. Такі двері мають найвищу вартість і саму складну технологію виготовлення. Легкість фільончастих дверей досягається особливою каркасною конструкцією, а архітектурне різноманіття безпосередньо залежить від якості обробки фільонок. Стулки фільончастих дверей складаються з брусків обв'язки, що утворюють каркас, проміжних брусків і фільонок. Нижній брусок обв'язки товстий, цільний або складається з декількох брусків меншої товщини. Міцніше вважається та двері, в якій більше число середників і фільонок, але разом з їх числом прямо пропорційно зростає вартість дверей. Іноді до нижнього бруска обв'язки кріпиться захисна дошка — плінтус. При складанні двері фільонки вставляються в спеціальні пази в брусках обв'язки і средніке. Фільонки розрізняють гладкі, з рамою, наплавні, з фігареей, з рельєфними рейками, які ще називають молдингами або штапиками.
Зазвичай для виготовлення фільончастих дверей застосовують тверді породи цінної деревини. Термін експлуатації якісних фільончастих дверей так само тривалий, як термін життя деревини, тобто сторіччя.
Фільончасті двері з тика, дуба, горіха, граба та інших тропічних порід цінуються за свою міцність, твердість і тому вважаються престижними. Коштують ці двері не дешево, і тому немає сенсу витрачати більше $1000 за двері, якщо вона буде стояти в буденному інтер'єрі. Такі двері повинна стати «родзинкою» інтер'єру в класичному стилі, який створюється на століття і всі інші елементи — меблі, покриття підлоги повинні відповідати цьому стилю. Двері з дорогої деревини вимагають більше уваги і підтримки мікроклімату. Якщо цього не відбудеться, то «безцінні» двері просто загинуть, покрившись тріщинами.
Незважаючи на те, що тверді породи деревини більш міцні, в даний час популярністю користуються фільончасті двері з м'яких порід, наприклад, з сосни.
Такі предмети інтер'єру, як двері з необробленої сосни, просоченої спеціальним маслом, використовують для створення дизайну в стилі «Кантрі». Ціна на такі двері не перевищує $100. Це цілком прийнятно для котеджу, особливо якщо він побудований з дерев'яного бруса, але не для міської квартири.
Більш складну технологію виготовлення, порівняно з іншими, мають фільончасті двері з комбінованих матеріалів. Але такі двері цілком підходять для класичного інтер'єру. Зовнішні відмінності доступні тільки фахівцеві, а ціна в кілька разів нижче. Цінні породи тут також використовуються, тільки у вигляді дуже тонко нарізаної деревини — шпону. У комбінованих дверях багато склеєних поверхонь, але це не зменшує термін їх служби – 50 років вони точно простоять у квартирі. Ще у фільончастих дверей з комбінованих матеріалів є три незаперечних переваги у вигляді низької ціни, відсутність проблем при експлуатації та естетичної краси. Багатство фактури цінної деревини і різноманітність форм робить фільончасті двері справжнім витвором мистецтва, зведеним на багато століть.
Щитові двері У наше століття сучасних технологій і масового виробництва на ринку з'явилися якісні і красиві двері, доступні кожному. Це — щитові двері, найбільш популярні та продаються у всіх країнах світу. Щитові двері пропонують безліч варіантів їх оздоблення та декорування, вони вписуються практично в будь-який інтер'єр.
Щитове дверне полотно складається з «обкладок» — рамки з брусків і щита. Щитові стулки можуть бути суцільними і каркасними. При каркасному виконанні стулка являє собою раму (каркас) з дерев'яних брусків. Спеціальні бруски жорсткості вставляються між вертикальними і горизонтальними брусками і не дають конструкції прогинатися і деформуватися.
Щитові двері з суцільним заповненням використовуються тільки для посилених дверних полотен. Для міжкімнатних дверей більше підходить сучасне стільникове заповнення. Стільники за формою нагадують бджолині і є унікальним винаходом природи, яке людина адаптував для своїх промислових потреб. Двері з таким наповненням вважаються найбільш міцними і в той же час легкими. Ціна щитових дверей залежить від матеріалів, які застосовуються при виготовленні полотна (в самих дешевих варіантах — ДВП «мокрого» способу виготовлення), якості картону і розміру «соти» (від 10 х 10 до 40 х 40 мм). Але найдорожчою складовою двері є фінішна обробка. При фінішній обробці штучними матеріалами на полотно наклеюється кольоровий матеріал, що імітує будь-який природний або фантазійний малюнок. Далі відбувається кромка. Сам крайковий матеріал відрізняється за ціною в десятки разів, і його застосування залежить від того, необхідно зробити дешеву двері або якісну.
Фінішна обробка може проводитися і натуральним шпоном з цінних порід деревини. При такій обробці і «наростає» основна ціна двері, так як шпон коштує досить дорого залежно від породи — простий або рідкою. При цьому близько половини шпону йде у відходи, так як потрібно підібрати цілісний малюнок.
Підбір малюнка здійснюється вручну, вимагає багато часу і копіткої роботи. Далі «сорочку» з шпону наклеюють, шліфують із застосуванням дорогих шліфувальних машин, щоб отримати відповідну якість поверхні. Далі йде така ж обробка, як і по масиву з цінних порід. Обробку дорогої деревини можна порівняти з шліфуванням дорогоцінного каменю. Це ювелірна робота, без якої ніхто не побачив і не оцінив краси натурального дерева.
Щитова двері може мати різні види скління. Якщо Вас цікавить найдешевший варіант, то скло в полотні буде кріпитися штапиками. Якщо інтер'єр в «палацовому стилі, то більше підійдуть фігурні багети або рамки з вельми складними рамами з цінної деревини. Все це істотно впливає на вартість дверей. Засклені двері коштує ненабагато дорожче, ніж глуха. Але якщо застосовується дороге скло і складна обробка — вартість заскленого полотна підвищується в багато разів.
Двері з масиву
Двері з масиву виготовляються з натуральної деревини (зазвичай — цінних порід дерева) методом суцільного заповнення. Найбільш сучасної вважається технологія виробництва елементів дверей з переклеєного масиву.
Переклеенный масив являє собою ретельно висушені та спресовані під великим тиском бруски деревини. Напрям волокон в кожному наступному шарі строго протилежно напрямку волокон у попередньому, що дозволяє досягти більшої міцності і уникнути деформації полотна дверей. Способи поєднання брусків в переклеенном масиві можуть бути різними, адже кожна фірма-виробник шукає найкращий технологічний варіант.
Всі елементи полотна і його окремі частини можуть бути виконані з масиву.
Фільонка кріпиться або безпосередньо в обв'язку, або в рамку, яка закріплюється в обв'язці. Такі двері, виготовлені з натуральної деревини, можуть розширюватися або стискуватися при зміні вологості приміщення. Тому фільонки ніколи не закріплюють у пазах жорстко, а залишають невеликі проміжки для компенсації напруги.
Якість дверей з масиву визначається підготовкою вихідної сировини-часом і технологією сушіння, технологією переклеювання масиву (якістю клею, температурою, тиском); фінішним покриттям (якістю лаку, кількістю шарів). Двері з масиву
Двері з масиву виготовляються з натуральної деревини (зазвичай — цінних порід дерева) методом суцільного заповнення. Найбільш сучасної вважається технологія виробництва елементів дверей з переклеєного масиву.
Переклеенный масив являє собою ретельно висушені та спресовані під великим тиском бруски деревини. Напрям волокон в кожному наступному шарі строго протилежно напрямку волокон у попередньому, що дозволяє досягти більшої міцності і уникнути деформації полотна дверей. Способи поєднання брусків в переклеенном масиві можуть бути різними, адже кожна фірма-виробник шукає найкращий технологічний варіант.
Всі елементи полотна і його окремі частини можуть бути виконані з масиву.
Фільонка кріпиться або безпосередньо в обв'язку, або в рамку, яка закріплюється в обв'язці. Такі двері, виготовлені з натуральної деревини, можуть розширюватися або стискуватися при зміні вологості приміщення. Тому фільонки ніколи не закріплюють у пазах жорстко, а залишають невеликі проміжки для компенсації напруги.
Якість дверей з масиву визначається підготовкою вихідної сировини-часом і технологією сушіння, технологією переклеювання масиву (якістю клею, температурою, тиском); фінішним покриттям (якістю лаку, кількістю шарів).
Деякі рекомендації по вибору міжкімнатних дверей
Міжкімнатні двері бувають одно - і двостулковими, глухими і заскленими, гладкими і фільончастими, облицьованими шпоном та пофарбованими сучасними водовідштовхувальними фарбами. Зараз на українському ринку широко представлені двері як вітчизняних фабрик, так і виробництва багатьох країн світу.
Вибираючи міжкімнатні двері, необхідно звернути увагу на розміри — вони можуть бути вказані в двох варіантах: за розміром дверного отвору з урахуванням коробки або за розміром дверного полотна. Розмір з урахуванням дверної коробки зазвичай на 7-10 см більше. Товщина дверей коливається від 3,5 до 4,5 див.
Але, в першу чергу, всі двері розрізняються за матеріалом, з якого вони зроблені — це самий важливий параметр будь-яких дверей. Адже матеріал зазвичай визначає ціну двері. Суцільнодерев'яні двері з дуба обійдеться приблизно в 2-2,5 рази дорожче, ніж фільончасті двері з масиву сосни, облицьовані дубовим шпоном.
Купуючи двері, Ви купуєте не тільки дверне полотно, але і весь комплект — дверну раму (коробку), наличники, петлі з шурупами і заглушками, ручка з фіксатором, або з замком. Зверніть увагу, в який бік відчиняються двері – «ліві» чи «праві» — від цього залежить, який потрібен комплект петель і замків. Іноді фурнітуру раціональніше купувати окремо, тим більше що це обійдеться дешевше, а вибір необхідних деталей практично необмежений.
Якщо Ви купуєте двері зі склінням, то в комплект повинно входити скло, інакше доведеться замовляти його десь окремо. Щоб стекла не деренчали, зверніть увагу на збіг товщини стекол і пазів для них. Комплект стекол, що купується окремо, обійдеться приблизно в $ 60-$ 200, в залежності від того, які скла Ви хочете: прозорі, матові або дзеркальні.
Найбільш доступними за ціною і якістю на ринку дверей є глухі, гладкі міжкімнатні двері. Ціна на такі двері коливається від $ 90 до $ 150 в залежності від країни-виробника. Якщо гладкі двері оздоблені фігурним шпоном, то їх вартість зросте на 25-30%.
Вибір глухих фільончастих дверей набагато ширше і розкид цін, відповідно, більше. Так, двері з масиву мореного дуба може коштувати близько $ 600-900, а в ряді випадків і $ 1500-2000.
Для шанувальників екзотики спеціально створені двері з різних видів тропічних дерев. Коштують такі двері близько $ 420-600. Це ціна чистої деревини без зовнішнього покриття. На свій розсуд Ви можете доопрацювати двері — тонувати її, лакувати, або просто відшліфувати. Фінські двері з масиву сосни разом з обробкою (забарвлення, морення + лакування, шпон) обійдуться в $ 250-420.
Також на ринку представлені двері з «полумассива» або «комбінованого масиву», що відрізняються від цільнодерев'янних. В даному випадку дверне полотно являє собою дерев'яну раму, а фільонки виконані з ДВП. Зовні такі двері оброблені шпоною різних порід дерева. Така двері з дубовим шпоном коштує приблизно $ 330-420, а оброблена червоним деревом — $ 280-350.
Великий вплив на вартість дверей надає складність малюнка фільонки. Найдешевші двері — з прямими фільонками, за ними слідують арочні і всілякі фігурні варіанти.
Двері українського виробництва досить поширені на будівельних ринках і більш доступні за ціною і якістю. Вони виготовлені, як правило, з масиву сосни і є дверне полотно з відшліфованих і підігнаних дощок без будь-якої зовнішньої обробки. Вартість такого дверного полотна з рамою, але без фурнітури та оздоблення — $ 50-90. Купуючи таку двері, потрібно її спробувати на дотик, щоб дерево не здавалося вологим.
Большинство фирм индивидуально подходит к каждому покупателю и предлагает изготовление дверей на заказ, в соответствии с необходимыми размерами. В этом случае цена будет зависеть от материала и сложности изделия, но в ряде случаев такая дверь обойдется Вам даже дешевле, чем готовая.
Наполнение дверных полотен
Наполнение дверных полотен может быть сотовым, ячеистым из пластинок ДВП; трубчатой конструкции; рейками из дырчатого ДСП, из сплошного ДСП; из отдельных брусков и т. д.
Стільникове заповнення проводиться гофрованим картоном. Міцність таких дверей цілком достатня для квартири. Двері з ДСП володіють більшою міцністю і підвищеною звукоізоляцією, але набагато важче, ніж двері з «сотами».
Двері із стільниковим заповненням бувають гладкими, високоякісних формованих, пофарбованими у різні кольори або обробленими деревним шпоном або ламінатом. Формовані панелі зовні нагадують фільонку, їх поверхня може імітувати текстуру деревини або бути абсолютно гладкою.